Dominika Feiglewicz Absolwentka aktorstwa dramatycznego na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Aktorka i koordynatorka dostępności w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie oraz założycielka i prezeska Fundacji Migawka w Krakowie, działającej na rzecz włączania osób niesłyszących i niedosłyszących do aktywnego tworzenia sztuki. Posługuje się polskim językiem migowym (PJM).
Zdobywczyni „Złotego Yoricka” na Festiwalu Szekspirowskim za spektakl „Romeo i Julia”, a także nagrody Tukana Dziennikarzy na 41. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za "konsekwencję w poszukiwaniach artystycznych, w których język migowy zamienia się w gest performatywny i staje się pełnoprawną formą wyrazu" oraz nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki na 41. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Jako Fundacja Migawka otrzymała nagrodę teatralną Stanisława Wyspiańskiego. W 2018 zdobyła Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. W Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie można ją zobaczyć w spektaklu „1989”, „Hamlet” i „Debil”, "Wielki Gatsby". Wystąpiła w filmie „Prawdziwe życie aniołów” Artura Barona Więcka, „Planeta Singli. Osiem historii” oraz serialu „Papiery na szczęście” oraz „Zakochani po uszy”.
Wyreżyserowała w Cricotece spektakl “Wojna w niebie” z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi, który otrzymał główną nagrodę w konkursie na najlepszy spektakl niezależny w 2019 roku “The Best Off”; spektakl „Siotrzeństwo/Sisterhood” oraz „Romeo i Julia” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W 2022 odbyła rezydencję choreograficzną z Kate Marsh w Metal w Peterborough w Wielkiej Brytanii, w ramach projektu British Council.
Od 2023 współpracuje z Królewskim Konserwatorium w Szkocji (Royal Conservatoire of Scotland).